Finance » Aktuality

Pohonné hmoty dále lehce zlevňují

Ceny benzínu a nafty u čerpacích stanic stále klesají. Zlevnění v řádech desítek haléřů na litr od počátku srpna lze zdůvodnit posilující korunou vůči americkému dolaru. Analytici očekávají další pokles cen pohonných hmot. Nyní se dle společnosti CSS prodává natural 95 za 34,27 korun a nafta za 33,66 korun za litr.

Diskuse k článku (0)


Česká republika dostala lepší rating AA-

Česká republika si polepšila v hodnocení od ratingové agentury Standard & Poor’s. Zlepšení bylo dokonce o dva stupně z hodnoty A na AA- v oblasti závazků v cizí měně. Zvýšený rating dává výhodnější možnosti pro levnější financování státního dluhu.

Diskuse k článku (0)


Předseda vlády je proti vyplácení důchodů z bankomatů

Předseda vlády Petr Nečas nepřipustí vyplácení starobních důchodů pomocí sociální karty, jenž by se využívala v síti bankomatů některé z bank. Dle premiéra by to zkomplikovalo život mnoha důchodcům.

Diskuse k článku (0)


Důchody od roku 2013 s výjimkami pouze z bankomatů

Starobní důchody se budou od roku 2013, vyjma přesně vymezených výjimek, vyplácet pomocí sociální karty. Tu bude možné použít v síti bankomatů provozovatele, který vyhraje výběrové řízení, čili patrně některou velkou tuzemskou banku. Podmínkou je síť minimálně 1000 bankomatů po celé republice.

Diskuse k článku (0)


Agentura Fitch potvrdila rating USA na hodnotě AAA

Nejvyšší možný rating, jenž má hodnotu AAA, ponechala ratingová agentura Fitch Spojeným státům americkým. Na rozdíl od agentury Standard & Poor's, která 6. srpna hodnocení USA snížila na AA+, se tak přiklonila k důvěryhodnosti prozatím nejsilnější ekonomiky světa.

Diskuse k článku (0)


Nepedagogickým pracovníkům ve školství hrozí snížení mezd

Škrty v rozpočtu pokračují a nižší příjmy pro resort školství na rok 2012 by znamenaly buď nezvyšovat platy učitelům, což by bylo v rozporu se závazkem vlády nebo by muselo ministerstvo peníze nalézt uvnitř školství. To by mohlo dle ministra školství Josefa Dobeše znamenat kromě jiných úspor i další snížení platů nepedagogických zaměstnanců až o 5 procent.

Diskuse k článku (0)


Cena palivového dřeva prudce stoupla

Domácnosti si budou muset připlatit za palivové dřevo. Šest metrů sypaného dřeva lze nyní koupit až za 5000 korun, což představuje meziroční nárůst o 25 %. Návrat k pevným palivům nutí lidi především tíživá ekonomická situace domácích rozpočtů.

Diskuse k článku (0)


Trhy klesaly, zlato stoupá, nervozita z možné krize přetrvává

Po sobotním snížení ratingu USA se čekala reakce investorů na tuto událost. Trhy padaly a ceny akcií klesaly v Asii, Evropě i Americe. Panika se tedy do určité míry projevila. Politici a finančníci vyzývají ke klidu a trpělivosti.

Diskuse k článku (0)


USA přišly o nejvyšší rating AAA

Agentura Standard & Poor's dnes Spojeným státům americkým snížila nejvyšší možný rating AAA na hodnotu AA+. Agentura to zdůvodnila rozpory mezi politickými stranami dohodnout se na způsobu řešení snižovat schodky a státní dluhy.

Diskuse k článku (0)


Nezaměstnanost klesla pod 7 procent

Nezaměstnanost ve druhém čtvrtletí roku 2011 se dle Českého statistického úřadu snížila pod hranici 7%. Je to poprvé od druhého čtvrtletí roku 2009, kdy se snížil počet osob bez práce pod tuto hodnotu. Nyní je míra nezaměstnanosti na úrovni 6,8% což je 0,4 procenta méně, než ve druhém čtvrtletí roku 2010.

Diskuse k článku (0)


12345678910111213141516171819202122 23 24

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2022 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt