Finance » Bankovnictví

ČSOB má v pololetí 2012 čistý zisk 7,2 mld. korun

Československá obchodní banka zvýšila za první pololetí 2012 čistý zisk na 7,9 mld. Korun, což je meziročně o 27 % více. Banka také oznámila, že prodala všechny rizikové dluhopisy Řecka a Španělska již do konce dubna. V držení má pouze dluhopisy Itálie v hodnotě menší, než 1 mld. korun.

Diskuse k článku (0)


Česká spořitelna hlásí v pololetí 2012 zisk 8,22 mld. korun

I přesto, že se České ekonomice nedaří, banky jsou stále v zisku. Česká spořitelna, jako banka s největším počtem klientů na tuzemském trhu, vykázala za první pololetí roku 2012 neauditovaný konsolidovaný čistý zisk 8,22 mld. korun, což je meziroční nárůst o 14 % z loňských 7,21 mld. Kč.

Diskuse k článku (0)


Test ČNB - banky i v červnu 2012 stále odolné

Čeští střadatelé mohou být nadále bez obav. Česká národní banka totiž v pravidelném testování tuzemských bank potvrdila dobrý stav finančního sektoru. I při velmi nepříznivém ekonomickém vývoji by finanční instituce odolaly, ovšem musely by navýšit kapitál.

Diskuse k článku (0)


Na anonymních vkladních knížkách leží přes 2 mld. korun

Anonymní vkladní knížky musí být dle EU do konce roku 2012 zrušeny, což upravil parlament České republiky a v roce 2002 dal desetiletou lhůtu na jejich zrušení a vyzvednutí finančních prostředků. Na konci května 2012 však na nich stále zůstává 2,39 miliardy korun. Ty nesmějí být nadále úročeny.

Diskuse k článku (0)


Internetové bankovnictví – moderní nástroj pro správu financí

Je velmi pohodlné, šetří čas, peníze a je vždy na dosah. Pro jeho bezpečné užívání je vhodné dodržovat určité podmínky. Z bezpečnostního hlediska se musí dát pozor hned na několik rovin. Hrozby z internetu, nesprávné zacházení s přihlašovacími údaji, hlídat si svůj telefon a další doklady spojené s bankou a v případě jejich zcizení ihned oznámit tuto skutečnost finanční instituci.

Diskuse k článku (0)


Air Bank má 20 tisíc klientů a slibný potenciál

V prosinci 2011 Air Bank oznámila přesun finančních prostředků na její účty v hodnotě přesahující jednu miliardu korun za pouhé tři týdny svého působení na trhu. V té době měla dle informací na svých stránkách pět tisíc klientů. Jednalo se především o prostředky, které ležely zejména na účtech velkých bank.

Diskuse k článku (0)


ČNB test bank ze závěru roku 2011 opět dopadl dobře

České banky v pravidelném testování obstály a jsou dle České národní banky velmi odolné vůči případným krizovým scénářům. Poslední zkoušky, které se vztahují na data z období posledního čtvrtletí roku 2011, ukazují, že banky zůstanou stabilní i přes simulovaný výrazný pokles tuzemské i evropské ekonomiky a přetrvávající problémy způsobené dluhovou krizí.

Diskuse k článku (0)


Česká spořitelna za rok 2011 v zisku 13,6 miliardy korun

Česká spořitelna, jedna ze tří největších českých bank, která spravuje účty největšímu počtu klientů, vykázala zisk za rok 2011 ve výši 13,64 miliardy korun, což je o 13,2 procenta více, než za rok 2010, kdy byl zisk banky 12,05 miliardy korun.

Diskuse k článku (0)


Pojištění vkladů, aneb o co nemůžu přijít

Jistoty ohledně vlastních financí jsou pro mnohé drobné střadatele velmi důležité. Ne každý produkt dává jistotu, že o své peníze nepřijdete. A tak se mnozí zajímají, jak to dopadne s jejich penězi, jestli by přeci jen nějaká banka či spořitelna opět zkrachovala.

Diskuse k článku (0)


Air Bank ze skupiny PPF přichází na trh

Již třetí banka za poměrně krátké období vstupuje na silně konkurenční finanční trh. Jak pohyblivý tento trh bude, závisí především na klientech. A nabídku pro nové klienty má Air Bank velice lákavou. Konkurenti jako Zuno nebo Equa to budou mít hodně ztížené. Dokonce se zdá, že Air Bank vyčkávala, s čím přijdou její rivalové a nabídku uzpůsobila situaci. A nutno říci, že velmi šikovně.

Diskuse k článku (0)


123456 7 8

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2023 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt