Finance » Bankovnictví » Air Bank ze skupiny PPF přichází na trh

Air Bank ze skupiny PPF přichází na trh

Publikováno: 23. 11. 2011

Již třetí banka za poměrně krátké období vstupuje na silně konkurenční bankovní trh. Jak pohyblivý tento trh bude, závisí především na klientech. A nabídku pro nové klienty má Air Bank velice lákavou. Konkurenti jako Zuno nebo Equa to budou mít hodně ztížené. Dokonce se zdá, že Air Bank vyčkávala, s čím přijdou její rivalové a nabídku uzpůsobila situaci. A nutno říci, že velmi šikovně.

Seriozní zázemí

Nejprve se každý chce přesvědčit, kam své peníze dává. Vlastníkem Air Bank je investiční a finanční skupina PPF, za níž stojí nejbohatší Čech Petr Kellner. Má licenci ČNB a její vklady jsou ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR. Sídlo má v Praze Hráského 2231/25 148 00 Praha 11 Chodov.

Banka chce získat až čtvrt milionů klientů v horizontu pěti let. Poplatky jsou pojaty dle aktivity klienta. Jsou rozděleny do dvou tarifů. Malý tarif, kde platíte pouze za využívání služeb a při nevyužití žádné služby lze mít nulové náklady. Kdo potřebuje provádět více transakcí za měsíc, může zvolit Velký tarif. V něm se měsíčně platí 150 korun a jsou v něm zahrnuty služby zdarma.

Ačkoliv banka bude mít pobočkovou síť, nabídne pochopitelně i nejmodernější internetové služby. Pobočky jsou pro začátek pouze ve velkých městech. Lze je nalézt v Praze, Liberci, Plzni, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a Zlíně. Ve formuláři na stránkách společnosti lze navrhnout další pobočky, které budou zřizovány dle požadavků klientů. Bankomaty budou schopny vydat peníze dle požadavku klienta v hodnotě 200, 500, 1000 a 2000 korun.

Běžný účet s vedením zdarma nebo za 150 korun se službami navíc

Založit účet u Air bank je jednodušší, než si kdo dovede představit. Nabízí hned čtyři možnosti a jsou následující. Online žádost, doručení kurýrem, doručení poštou a zřízení na pobočce. Za pozornost stojí především pohodlná volba online. Nemusíte nikoho kontaktovat, stačí pouze zaslat pomocí internetového formuláře potřebné doklady a službu si aktivovat pomocí mobilního telefonu a internetového bankovnictví.

Vše vypadá jednoduše a zcela jistě tato novinka osloví mnoho potencionálních klientů. Ačkoliv Air Bank netvrdí, že její služby jsou zcela zdarma, při pohledu na ceník uvidíte, že platíte pouze za využité služby. Pokud účet nepoužíváte, v Malém tarifu v tom případě neplatíte nic. Služby jako záruka spokojenosti, kde lze při stížnosti klienta na určitou službu vrátit poplatek, či chytré inkaso, kde je možné nastavit odchod platby až po vašem odsouhlasení, jen zvyšují komfort klienta.

Poplatky jsou velmi vstřícné. Za vedení účtu se neplatí nic, příchozí platby jsou zdarma, odchozí dle zvoleného tarifu. V Malém tarifu je to 5 korun, ve Velkém je služba započítána v poplatku 150 korun za měsíc. Výběr z vlastních bankomatů je bez poplatků. Služby u bankomatů jiných bank jsou zpoplatněny 25 korunami, při využití velkého tarifu je služba zdarma. Zaslání výpisu je výhodnější elektronicky a neplatíte za ně nic, pouze v Malém tarifu a zaslání poštou se platí 25 korun.

Spořící účet a garance Top3

Spořící účet lze založit stejným způsobem, jako účet běžný. Nabízí výhodné zhodnocení až 2,5 %. Navíc se na svých stránkách společnost zavazuje ke službě garance Top3. Kromě toho, že úročení slibuje všem bez ohledu na výši částky na účtě a volné nakládání s penězi, chce nabídnout takové úročení, aby bylo vždy mezi třemi nejlépe úročenými spořícími účty na trhu. A to už je nabídka, která zcela jistě stojí za zvážení.

Banky budou vycházet vstříc klientům, pokud to oni budou požadovat

Nabídka Air Bank vypadá velmi slibně. Ruší absurdní poplatky, které stále přežívají v bankovním sektoru díky silně konzervativním klientům velkých bank. Uvidíme s odstupem času, jak plní své sliby, především v oblasti poplatků a garancí TOP3 být vždy mezi třemi spořícími účty na trhu, které nabízejí co nejvyšší úroky. Pakliže bude plnit své sliby, může Air Bank získat více klientů, než si sama předsevzala.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Banka Zuno láká klienty na účet bez poplatků

» Equa bank nabízí nízké poplatky a zajímavé spořící produkty

» Česká spořitelna opět zvýšila zisk

» ČNB odhaduje na rok 2012 snížení růstu ekonomiky

» Komerční banka v zisku, kvůli řeckým dluhopisům je nižší

» ČSOB má zisk 8,9 mld. za 3. čtvrtletí 2011

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2023 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt