Finance » Bankovnictví » Equa bank nabízí nízké poplatky a zajímavé spořící produkty

Equa bank nabízí nízké poplatky a zajímavé spořící produkty

Publikováno: 27. 9. 2011

Nízké poplatky začínají rozhýbávat zkostnatělý bankovní trh v České republice. Dalším hráčem na trhu je nová banka Equa. Na rozdíl od svých online konkurentů chce rozvíjet i síť svých poboček, kterých chce mít za pět let více než 25.

Hlavní sílu plánuje vrhnout do moderních online služeb internetového bankovnictví, které je stále více žádané klienty. Malou vadou může být vedení účtu zdarma pouze pro klienty, kteří mají příjem 15 000 korun měsíčně a více.

Vzhledem k průměrným platům, kdy na 15 000 čistého mnoho lidí nedosáhne, může být tato skutečnost limitní pro motivaci potenciálních klientů, které pak nabídka nemusí nutit ke změně banky. Cena za vedení účtu při nedosáhnutí požadované částky činí 99 korun, což by byla v některých případech vyšší částka, než u konkurence. Naproti tomu transakce na účtu, což jsou příchozí, odchozí, trvalé platby, správa povolení k inkasu, výpis elektronicky a samotné elektronické bankovnictví, plánuje Equa bank bez poplatků, což by lidem často využívající platební příkazy mohlo vyhovovat. Výpis zaslaný poštou stojí 29 korun.

Pobočky

Pobočky jsou prozatím k dispozici pouze ve velkých městech. Výhody dostupnosti pobočky a osobního kontaktu, mohou využít klienti velkých měst, konkrétně to jsou prozatím Praha, Liberec, Mladá Boleslav, Brno, Hradec Králové a Plzeň.

Spořící účet

Spořící produkty s vysokým úrokem jsou další zbraní Equa bank, které mají přilákat nové klienty. Spořící účet, jenž si lze otevřít na pobočce nebo online s doručením od kurýra, má být úročen 2,3% ročně. Zřízení, vedení a internetové služby jsou zdarma. Peníze kdykoliv k dispozici. Banka slibuje zhodnocení ve stejné úrovni při vložení jakékoliv částky, čili bez pásmového úročení. Jako u všech spořících účtů si musíte spočítat, kolik se zhodnotí peníze a poté co stojí odchozí platba. V Equa bank je odchozí platba ze spořícího účtu 9 korun a prioritní platba 29 korun čili počítat s touto částkou s plánováním plateb a zhodnocením prostředků. Spořící účet lze dle Equa bank zřídit i bez nutnost zakládat běžný účet.

Termínovaný vklad

Pro jeho založení musí mít klient aktivní běžný účet. Lze počítat se zhodnocením ve výši až 3 % ročně při vázání prostředků na tři roky. Samozřejmostí je pojištění vkladů až do výše 100 000 EUR. Při předčasném ukončení termínovaného vkladu se platí poplatek 2% z jistiny. Minimální vklad je stanoven na 20 000 korun. Neplatí se za zřízení, vedení a ukončení účtu v řádném termínu. Jediný poplatek, jenž se dle sazebníku účtuje v souvislosti s termínovaným vkladem, je roční papírový výpis za 29 korun. Elektronická verze bude k dispozici zdarma.

Pojištění v Česku, sídlo, vlastník

Equa bank má platnou bankovní licenci České národní banky a je pojištěna u Fondu pojištění vkladů čili všechny vklady jsou jištěny do výše 100000 EUR. Původní banka Banco Popolare Česká Republika a.s. byla převzata společností Equa Group Limited. Sídlo má v Praze Lazarská 1718/3 . Společnost je vlastněna fondy, jenž jsou spjaty s Anacap Financial Partners LLP.

Nové nabídky musí ovlivňovat klienti

I přesto, že nabídky nových bank jsou lákavé, bude zajímavé sledovat, jak se budou chovat za nějaký čas. Bylo by nepříjemné, aby po nalákání klientů vzrostly poplatky a klesly úroky tak, že klient nepozná žádnou změnu před odchodem od svého původního správce svých financí. Doufejme, že se tomu tak nestane a mějte na paměti, že jako klienti máte větší sílu na vytváření trhu, než si sami připouštíte. Jen je potřebné tyto tlaky na služby neustále požadovat, třeba změnou banky, která nabízí lepší služby než konkurence a nebát se změny realizovat. Pouze tak je možné zabezpečit fungující trh, kde si budou finanční instituce svých klientů vážit a ne je jen využívat. Doufejme, že nové banky jako Zuno či Equa k této změně přispějí.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Banka Zuno láká klienty na účet bez poplatků

» Zisk České spořitelny meziročně vzrostl

» ČSOB vykázala zisk 6,209 miliard korun

» ČNB: zátežové testy bankovního sektoru dopadly dobře

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2023 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt