Finance » Investice » Investice do vzdělání je nejlepší volba

Investice do vzdělání je nejlepší volba

Publikováno: 4. 10. 2011

Investovat lze do nejrůznějších produktů, akcií, dluhopisů, komodit, nemovitostí. Nic však nemá takovou hodnotu, jako investice do vzdělání. Má trvalou hodnotu, nehrozí mu znehodnocení a lze s ním vydělat nemalé peníze, jestliže děláte tu správnou práci a máte k tomu potřebné vědomosti.

Vzdělání však neznamená pouze vystudovat školu, ale je to neustálé zdokonalování svých dovedností, ať už prostřednictvím nejrůznějších kurzů, ale dokonce i samostudiem. Na výběr je nepřeberné množství dovedností, např. cizí jazyk, programování, obsluha počítače, dokonce i psaní má svou hodnotu. Pro manuálně zručné se zase hodí nejrůznější zkoušky, jako svářečské, obsluha CNC strojů či pro řidiče kurzy v autech nejširšího zaměření od osobního až po těžké stroje. Každý se může zdokonalovat ve svém oboru dle svých potřeb.

Všechny tyto dovednosti zvyšují vaši cenu na trhu práce a pak si lze diktovat u zaměstnavatele jiné podmínky, než když vás musí ve firmě zaučovat. Navíc se ve firmách zkušených zaměstnanců, kteří toho ví více než ostatní, zbavují jako posledních čili se nemusíte tolik bát o práci, jako méně vzdělání lidé.

Jednou z nejdůležitějších dovedností je jazyková vybavenost. Vzhledem k jednotnému trhu v EU a přítomnosti zahraničních firem, jenž požadují jazyk nejen pro vedoucí pracovníky, ale dokonce už i pro obyčejné zaměstnance obsluhující stroje. Navíc kdo umí jazyk, otevírá se mu zahraniční pracovní trh, jenž požaduje profese, po kterých je na trhu poptávka. V tomto případě lze přímo jednat se zaměstnavatelem a vynechat agentury, které si mohou účtovat část zisku, jenž byste mohli dostávat sami.

Zatímco o peníze, majetek či nejrůznější předměty můžete přijít nebo ztratí svou hodnotu, vzdělání je hodnota, kterou máte vždy u sebe. Nehrozí mu inflace a nemůže vám ho nikdo odcizit.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Finanční poradce

» Státní dluhopisy pro domácnosti patrně už letos

» Dobrý investor

» Emise státních dluhopisů pro domácnosti již v listopadu

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2022 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt