Finance » Spoření » Jak ušetřit dva tisíce v roce 2012

Jak ušetřit dva tisíce v roce 2012

Publikováno: 11. 1. 2012

Někteří tyto změny již udělali, ale jestliže k nim ještě nepatříte, lže za rok 2012 ušetřit až dva tisíce korun, a někdy i o něco více.

Změnou banky lze ušetřit

První změnou, kterou mnozí stále odkládají, je změna finančního instituce. V případě, že stále platíte vysoké měsíční poplatky a účet používáte minimálně, lze přejít k některé z nových bank, které nabízí vedení účtu zdarma. Je možné tak ušetřit až 800 a dle využívání konkrétních služeb i více korun za rok. Je však nutné si spočítat, které služby využíváte a zda-li má nová banka, u níž si chcete založit nový účet, v okolí alespoň bankomat, používáte-li ho. Výhodou je přítomnost pobočky, ale těch mají nové banky minimálně. Řešení se hodí především pro ty, kteří mají účet s minimem měsíčních plateb či mají dva účty, osobní a podnikatelský, a osobní účet používají pro správu vlastních peněz. Zde opravdu nevadí ani nepřítomnost bankomatu či pobočky, v případě potřeby si lze převést prostředky na druhý účet a vybrat peníze z bankomatu banky, která ho v okolí nabízí.

Povinné ručení

Další možností, jak uspořit, je změna povinného ručení. Platíte li například za malý automobil o obsahu 1300 cm³ přes 2500 korun za rok, lze si nalézt srovnatelnou nabídku pojištění až o téměř tisíc korun levnější. Naneštěstí se v případě, že platíte přes 2500 korun, pojišťovna sama neohlásí, má-li již ve své nabídce levnější variantu. Proč by to také dělala, když prozatím platíte. Není tedy nic jednoduššího, než převzít iniciativu do vlastních rukou a poohlédnout se po lepší nabídce.

Místo složenek platit přes účet

Platíte-li některé platby pomocí složenek, tak věřte, že je to až několikanásobně dražší varianta, než při úhradě pomocí internetového bankovnictví, a to nemluvě o úspoře času a případně za projetý benzín. Za jednu složenku placenou v měsíčních intervalech zaplatíte více než 20 korun. Za celý rok to dělá více než 240 korun při jedné pravidelné platbě, přičemž v internetovém bankovnictví se platí okolo 3 korun.

To je jen malá ukázka, jak změnit hospodaření v domácnosti při běžných výdajích. Jednoduše to chce využívat nabídek a neplatit zbytečně za věci, které jsou levnější a přitom ve srovnatelné kvalitě.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Finanční poradce

» Běžný účet není na spoření

» Pojištění vkladů, aneb o co nemůžu přijít

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2023 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt