Finance » Spoření » Ušetřit lze i u povinného ručení

Ušetřit lze i u povinného ručení

Publikováno: 20. 8. 2014

Sjednání povinného ručení u automobilů nebo motocyklů je pro každého vlastníka povinné. Pokud tak neučiní, může v případě zavinění dopravní nehody zaplatit veškeré škody, které způsobil. A to mohou být třeba i miliony korun. Přesto nemá povinné ručení sjednáno mnoho řidičů. Pokud ale máme tuto povinnou pojistku sjednanou, vůbec to neznamená, že bychom nemohli nějaké peníze ušetřit.

V první řadě musíme jezdit dlouhodobě bez nehody. Jedině tak se lze dopracovat k bonusům, které znamenají snížení ceny pojistného. Cenově výhodnější je obvykle také placení jednou ročně oproti čtvrtletním platbám. Samozřejmostí musí být placení pomocí převodu z účtu a nejlépe z banky, která si neúčtuje poplatky. Pokud někdo platí pojistné ve čtvrtletních intervalech a použije k tomu placení pomocí složenek, tak pouze za samotné poplatky za složenky zaplatí více než 100 korun.

Určitě se vyplatí také porovnat nabídky ostatních pojišťoven, jaké nabízejí podmínky oproti svým konkurentům. Nejjednodušší je porovnávat nabídky pomocí internetu, a to buď přímo na stránkách jednotlivých pojišťoven nebo využít některých srovnávačů, které ale někdy vyžadují zadávání osobních údajů, takže by měl každý zvážit, jaká data na internetu poskytne. Napíšeme si nabídky pojišťoven a můžeme nejprve vyrazit do pojišťovny, u které máme smlouvu a zkusit se domluvit na lepších podmínkách.

Nejvíce mohou ušetřit řidiči, kteří si dlouhodobě neaktualizovali svou smlouvu. Samotná pojišťovna totiž automaticky pojistné nezlevní. Je tedy vhodné navštívit pobočku a zeptat se přímo pracovníka, zdali je možné získat levnější povinné ručení. Každý by si měl ale také ověřit, zdali si nesjedná podmínky, které jsou pro něj nevýhodné, např. u smlouvy se spoluúčastí. Jestliže stávající poskytovatel nevyjde s cenou vstříc, je možné přejít ke konkurenci. Smlouva jde vypovědět ve výročí jejího založení a pojišťovně musí být písemná výpověď doručena nejméně šest týdnů před tímto datem. Zároveň je dobré připomenout, že nejnižší cena nemusí znamenat nejvýhodnější smlouvu. U starých smluv lze ušetřit v řádu stokorun za rok.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Úroky na spořících účtech klesají

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2023 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt