Finance » Investice » Jarní emise státních dluhopisů 2014

Jarní emise státních dluhopisů 2014

Publikováno: 17. 5. 2014

Zájemci o statní dluhopisy si o ně mohou zažádat od pondělí 19. května 2014. Upisovací období je naplánováno do 4. června 2014, přičemž tato lhůta může být zkrácena v případě velkého zájmu. Vydány a připsány na účty budou 12. června 2014.

Tentokrát se ministerstvo financí rozhodlo nabídnout pouze tři druhy dluhopisů. Jsou to pětiletý reinvestiční, sedmiletý proti-inflační a nový typ bude variabilně úročený, u kterých se předpokládá zájem od investorů očekávajících růst krátkodobých úrokových sazeb.

Objednat dluhopisy bude možné na vybraných pobočkách (téměř 900 v celé republice) České spořitelny, Československé obchodní banky a Komerční banky. Držitelé dluhopisů z minulých emisí, kteří mají přístup k jejich správě elektronicky, mohou touto formou požádat o úpis z pohodlí domova.

Minimální investice je jako v minulých emisích 1000 dluhopisů v hodnotě 1 Kč za 1 kus. Maximum v nákupu je limitováno na 1 milion u reinvestičního a variabilního a u proti-inflačního je limit stanoven na částku 50 milionů Kč. Zůstává možnost objednání dárkových certifikátů a pamětních listů.

U výnosů mají jistou výši zhodnocení pouze majitelé reinvestičních dluhopisů. Jejich zhodnocení je dáno následovně. První a druhý rok je úrok 0,25 %, třetí 0,5 %,čtvrtý 2 % a pátý 6 %. U proti-inflačního bude mít vliv na zhodnocení výše inflace a u variabilního pak aktuální úrokové sazby. Podrobné informace naleznou zájemci na stránkách MF o dluhopisech.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Vánoční emise dluhopisů 2013

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2023 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt