Finance » Ekonomika » Maloobchod březen 2016 - oproti únoru pomalejší růst

Maloobchod březen 2016 - oproti únoru pomalejší růst

Publikováno: 6. 5. 2016

Tržby v maloobchodu meziměsíčně stagnovaly a meziročně vzrostly o 5,1 %. Minulý měsíc byl přitom meziroční růst tržeb o 8,5 % vyšší, takže došlo ke zpomalení růstu. Dle ČSÚ to však bylo způsobeno menším počtem pracovních dnů v letošním březnu oproti tomu loňskému a také Velikonocemi, které byly tentokrát již v březnu.

Nejvíce vzrostly tržby za prodej pohonných hmot (+8 %), za nepotravinářské zboží se utratilo více o 3 % a za potraviny o 6,8 %. V březnu byl zaznamenán opět největší růst tržeb za prodej prostřednictvím internetu a zásilkových služeb (+21 %). O potraviny v nespecializovaných prodejnách projevili spotřebitelé větší zájem o 7 % a ve specializovaných prodejnách o 4,6 %. Více se kupovalo také zboží pro kulturu, sport a rekreaci (+2,4 %).

Naopak pokles tržeb byl zaznamenán u prodejců počítačů a komunikační techniky (-5,9 %), méně se kupovaly také obuv a oděvy (-2,6 %) nebo zdravotnické zboží (-2,4 %). Nadále se daří i prodeji aut, náhradních dílů a servisu motorových vozidel. Vzrostly zde tržby meziměsíčně o 0,4 % a meziročně o 4,9 %, z toho za prodej aut a náhradních dílů o 5,9 % a za opravy o 0,4 %.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Průmysl v únoru 2016 - produkce meziročně vyšší

» Inflace březen 2016 – zdražování pomalejší

» Škoda Auto a odbory se dohodly na zvýšení mezd

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2021 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt