Finance » Investice » Emise spořících státních dluhopisů předčila očekávání

Emise spořících státních dluhopisů předčila očekávání

Publikováno: 11. 10. 2011

Ačkoliv ještě před týdnem všichni čekali, jaký bude zájem o spořící státní dluhopisy a nevědělo se, jestli se budou vydávat další emise, tak nyní lze zcela jistě říci, že projekt se vydařil. K poslednímu dni možného zažádání o dluhopisy ve vybraných pobočkách bank bylo evidováno na 37 662 objednávek v celkové hodnotě 20,9 miliardy korun. Z toho již zájemci uhradili objednávky za 11,7 miliardy korun. Nejnižší investice činila 1000 korun a nejvyšší 300 milionů.

Objednávky v hodnotě téměř 21 miliard korun byly upsány za rekordně krátkou dobu. Pouhý týden stačil na upsání dvojnásobné hodnoty, než se kterou se původně počítalo, přičemž upisovací období skončilo již 7. října místo plánovaného 1. listopadu.

Další emise spořících státních dluhopisů jsou v lánu již v průběhu roku 2012, a to jedna na jaře a druhá na podzim v celkové hodnotě až 50 miliard korun. Rozšířit by se měla i distribuční sít, kdy kromě bank by měly být dluhopisy k dostání i na poštách prostřednictvím Czech Point nebo na obecních úřadech. Není však jisté, zdali budou další emise tak výnosné, jako pilotní projekt. Ministr financí Miroslav Kalousek prohlásil, že úročení bude nastaveno podle aktuálních tržních podmínek, čili může být i nižší.

Co se týká žádanosti jednotlivých produktů, nejvíce prodávaný byl jednoletý dluhopis, poté pětiletý reinvestiční a nakonec pětiletý kupónový.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Státní dluhopisy pro domácnosti patrně už letos

» Emise státních dluhopisů pro domácnosti již v listopadu

» Investice do vzdělání je nejlepší volba

» O státní dluhopisy je velký zájem

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2022 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt