Finance » Investice » Prosincová emise státních dluhopisů také jako dárek

Prosincová emise státních dluhopisů také jako dárek

Publikováno: 21. 7. 2012

Plánovanou třetí emisi spořících státních dluhopisů pro domácnosti a fyzické osoby bude provázet novinka, kdy bude možné darovat je ve formě dárkového certifikátu. Oznámilo to Ministerstvo financí. Plánuje vydat dva typy certifikátů. Prvním je dárkový, který obdrží obdarovaný od vlastníka a druhý je určen pro samotné vlastníky dluhopisů, kteří je přímo koupí a chtějí mít v ruce grafický doklad o jejich držení.

Ministerstvo financí tak vychází vstříc lidem, kteří chtějí mít v ruce fyzickou podobu o držení státních dluhopisů. Certifikáty také představují zlepšení možnosti převodu dluhopisů na druhou osobu, takže oproti současnému stavu, kdy je potřeba souhlasu či přímé účasti obdarované osoby, bude ve třetí emisi možné obdarovaného překvapit a přepsat potřebné údaje později.

Certifikáty se plánují v několika provedeních pro různé účely, např. pro Vánoce, výročí nebo narozeniny, ale i další osobní události. Zároveň s tímto záměrem vypisuje ministerstvo financí výběrové řízení na dodavatele grafického zpracování certifikátů. Vyzývá také k co nejvyšší účasti, včetně nadějných začínajících grafiků. Lhůta pro návrhy končí 6. srpna 2012 ve 12 hodin.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Jarní emise státních dluhopisů

» Diverzifikace úspor a investic

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2023 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt