Finance » Ekonomika » Sick days – placené dny na nemoc

Sick days – placené dny na nemoc

Publikováno: 14. 4. 2016

Při placení vysokých částek na sociální pojištění není pro zaměstnance moc příjemné, že první tři dny nemoci při nemocenské jsou doma zdarma. Sice je pravda, že se nemocenská v některých případech zneužívala, ale pokud člověk skutečně onemocní, dostává se poté do velmi nepříjemné situace. Poté má na výběr buď jít na neplacenou nemocenskou (v prvních třech dnech) nebo si vzít dovolenou. Tou nejhorší variantou je chodit nemocný do práce. Za prvé pak nakazí spolupracovníky a za druhé vážně ohrožuje své zdraví, pokud se například u chřipky objeví komplikace. Z toho lze vidět, že opravdu poctiví zaměstnanci to nemají jednoduché.

Proto mnozí zaměstnavatelé zdravotní volno (sick days), u kterého nepotřebují zaměstnanci potvrzení od lékaře, již poskytují. Dokonce již padly návrhy, že by tzv. sick days byly součástí zákoníku práce. Nebrání se tomu ani zaměstnavatelé. Otázkou ale zůstává, kolik by bylo dnů poskytnuto. Nyní to jako benefit bývá nejčastěji mezi 3 – 5 dny. A vzhledem k tomu, že nemocenská není první tři dny placená, pak určitě nemá význam méně než pět dnů. Pokud totiž nenastanou komplikace, pak jeden týden pro vyléčení nachlazení většinou postačí. Za kratší dobu by se již nemocní těžko stihli uzdravit a nemocní by např. po pouze jednom dni volna stejně poté nakazili spolupracovníky, takže kratší volno prakticky nemá význam poskytovat.

Takové volno bývá obvykle placené, většinou to je alespoň ve výši 60 % výdělku, ovšem může to být dle uvážení firmy i 100 %. Výše nyní závisí na rozhodnutí zaměstnavatele, v případě uzákonění může být dané. Nevyčerpané volné dny nelze převádět do dalšího roku a nezapočítávají se do dovolené. Sick days by se určitě hodily všem zaměstnancům a ne pouze jen části. Krom toho poté zbude lidem více dnů na dovolenou, více si odpočinou a poté budou moci podávat lepší výkony v práci. Na druhou stranu by se tyto dny neměly zneužívat pro vybírání volna navíc. Budou mít možnost sick days využívat všichni? Nebo zůstanou pouze benefitem pro vyvolené? Na to si budeme muset ještě počkat. Jedno je ale jisté. Zaměstnanci by měli mít buď zaplaceny i první tři dny nemocenské nebo dostat placené zdravotní volno (sick days).

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Zahraničním podnikatelům se v ČR daří

» Průměrná mzda 4. čtvrtletí 2015 - růst o více než 1000 korun

» Porodnost v roce 2015 byla vyšší, úmrtí ji však převýšila

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2021 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt