Finance » Aktuality » Zájem o druhý pilíř i v dubnu stále slabý

Zájem o druhý pilíř i v dubnu stále slabý

Publikováno: 9. 5. 2013

V průběhu dubna penzijní společnosti nabízející spoření na důchod ve 2 pilíři přesvědčily 9 610 nových klientů, což je prozatím nejvíce od spuštění v lednu 2013. Od počátku roku podepsalo smlouvu celkem 31 985 osob. Ačkoliv klientů přibývá, poskytovatelé produktu předpokládali mnohem větší zájem s cílem dosáhnout do konce června půl milionu osob v systému. Tento termín je navíc spojen s poslední příležitostí pro zájemce, kterým je více než 35 let, pro něž se po tomto datu systém uzavře.

Přesvědčit takové množství lidí bude vzhledem k dosavadnímu vývoji velmi obtížné, ovšem penzijní společnosti spoléhají na blížící se termín uzavření pro starší ročníky a podobný vývoj, jako na podzim při poslední možnosti, kdy šlo sjednat penzijní připojištění za starých podmínek.

Asociace penzijních fondů informuje o výhodnosti systému a upozorňuje, že náklady jsou mnohem nižší, nežli v podílových fondech. Oproti podílovým fondům se neplatí vstupní poplatky a poplatky za správu a zhodnocení jsou o mnoho nižší. Do zhodnocení se počítá i příspěvek státu, který je zde realizován vyvedením částky z odvodů ze sociálního pojištění. Naopak je u účastníků 2. pilíře nutné počítat s nižší důchodovou částkou vyplácenou státem. Otázkou ale zůstává výše zhodnocení, které sice v modelových situacích předpokládají kladné zhodnocení, ale každý musí počítat i s variantou, že zhodnocení bude menší, což je klasické riziko investování.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Spoření na důchod ve druhém pilíři moc lidi netáhne

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2022 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt