Finance » Spoření » Spořivý člověk

Spořivý člověk

Publikováno: 21. 11. 2011

Nekupuji nic, co zrovna nepotřebuji, jím základní potraviny. Používání elektrických spotřebičů jsem omezil na minimum. Televizi již nezapínám. Žárovky v lustru jsem vyndal a nechal v něm pouze jednu. Chodím brzo spát, abych nemusel večer svítit. Nejezdím autem a šetřím tak na benzínu. Uvažuji o jeho prodeji, bude-li nějaký zájemce. Pokud to jde, jezdím na kole, nebo chodím pěšky. Druhý případ je výhodnější, protože kolo vám mohou ukrást.

Zásadně si neberu půjčky. Vodu pouštím minimálně a kontroluji její případné možné úniky. Začínám pěstovat zeleninu a ovoce na zahrádce. Sbírám lesní plody. Chodím do lesa na drobné dřevo, které použiji na topení v zimních měsících. Zvažuji chov slepic, vejce zdarma se hodí. Pouštím je na kraj lesa, aby měly krmení zdarma. Použiji je na konzumování zbytků, které nesním sám. Nejezdím na dovolenou. Nechodím na kulturní akce. Sportuji a zlepšuji tak svůj zdravotní stav a vyhýbám se tak zdravotní péči, která bude zpoplatněna. Udržuji se ve formě, protože ve stáří se o mě nebude mít kdo postarat. Rodinu založit nemohu, jelikož bych neuživil děti. Ruším bankovní účet, jelikož tam stejně nic nemám a platím pouze bankovní poplatky. Peníze si nechávám vyplácet na ruku u zaměstnavatele, pokud tedy mám ještě práci.

Zdá se vám to jako divný život? Krize a současný trend, který zavádí reformy, možná donutí hodně lidí přesně k tomuto způsobu života. Ale z vyšších mít stále uslyšíte, že se nemáte tak špatně, jelikož máte co jíst a kde spát. A vaše nespokojenost je zcela přirozená, protože kdyby byli všichni spokojeni, společnost by přestala existovat, a že závidíte těm, kteří se mají lépe. Inu realita na český způsob.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Výše platu - nejste spokojeni? Požádejte o jeho zvýšení

» Zdraví nebo peníze

» Pravda o řemeslu, které nemá vždy zlaté dno

» Kdo oživí ekonomiku

» Očekávání od reforem? Především odstranit korupci

» Manuální práce? Zanedlouho sprosté slovo!

» Škrty už v současné době nejsou řešením

» Boj proti korupci sílí z řad lidí, ne však ze strany politiků

» Bylo lépe před rokem 89?

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2023 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt