Finance » Spoření » Zájem o 2. pilíř se za květen zvýšil

Zájem o 2. pilíř se za květen zvýšil

Publikováno: 19. 6. 2013

Od počátku roku, kdy byla spuštěna důchodová reforma, vstoupilo do konce května do 2. pilíře celkem 47 392 lidí, o čemž informují penzijní společnosti nabízející spoření ve druhém pilíři. I když jde za poslední měsíc o nejvyšší nárůst klientů, penzijní společnosti očekávaly až 500 tis. klientů do konce června. Je jasné, že s největší pravděpodobností tato hodnota nebude dosažena, jelikož do konce období zbývají necelé dva týdny.

Za květen vstoupilo do systému 15 407 lidí, což byl prozatím nejvýraznější výsledek za uplynulých pět měsíců. Lidem nejvíce vadí nemožnost ze systému vystoupit, v mnohým případech produktu nerozumí a mají také obavy o bezpečnost svých peněz. V neposlední řadě jde také o zásah do příjmu obyvatel, protože mnozí již nyní žijí na hranici únosnosti a nemohou si dovolit další výdaj, byť se jim ukládá na soukromý účet. Pakliže by lidé měli vyšší mzdy, nepochybně by byli ochotni více spořit i na důchod. Každopádně problém financování penzí bude třeba řešit, což si uvědomuje stále více lidí. Systém na základě prvních zkušeností možná bude částečně upraven.

Vývoj zájmu o 2. pilíř
leden 4 624
únor 8 880
březen 8 871
duben 9 610
květen 15 407

Kdo má zájem o vstup do druhého pilíře a je mu více než 35 let, musí uzavřít smlouvu do konce června. Po tomto datu mohou vstoupit už pouze osoby, které jsou při uzavírání smlouvy mladší než 35 let. Stále také není jasné, zdali opozice druhý pilíř zruší, jak stále tvrdí. To se ovšem klienti dozví až po volbách.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Spoření na důchod ve druhém pilíři moc lidi netáhne

» Zájem o druhý pilíř i v dubnu stále slabý

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2023 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt