Finance » Spoření » Změna pojišťovny u povinného ručení

Změna pojišťovny u povinného ručení

Publikováno: 17. 8. 2016

Povinné ručení v poslední době zdražuje a nejvíce to pociťují lidé, kteří jsou dlouhodobými klienty pojišťoven. Ačkoliv by se měly pojišťovny o své stálé klienty starat co nejlépe, u povinného ručení to je přesně naopak. Kdo totiž své zákonné pojištění u auta nemění, ten zpravidla platí nejvíce, a to i za předpokladu, že má plný bonus za bezeškodní provoz. V mnoha případech nepomáhá ani navštívení pobočky, protože pracovníci na přepážce nemají moc možností, jak cenu dostatečně snížit a upřímně řečeno k tomu často nemají ani důvod.

V letošním roce pojišťovny rozeslaly složenky, za které museli klienti zaplatit více, třeba i o několik stokorun, než v roce předchozím. Proto se stále vyplatí pro klienty, kteří již několikrát museli zaplatit více za povinné ručení, opět porovnat ceny. Nejlepší je změnu provést k výročí založení smlouvy, přičemž je nutné zaslat výpověď nejméně 6 týdnů před tímto datem. Písemných vzorů lze nalézt na internetu dostatek, takže není problém ho vyplnit a odeslat. Zároveň je však potřeba sjednat novou a výhodnější smlouvu.

Pokud se však někdo nechce starat o tyto administrativní záležitosti, pak je vhodné oslovit některého kvalitního finančního poradce, což sice může být docela obtížný úkol, ale na druhou stranu pokud se povede najít opravdového odborníka, pak to ušetří mnoho času a problému. Poradce s vámi sepíše výpověď a o její doručení se postará sám. Zároveň s vámi sjedná i nové povinné ručení, v mnoha případech i o několik stokorun levnější než to stávající. V našem případě se např. jednalo o staré auto, Škoda Felicia o obsahu motoru 1,3. Stará smlouva byla letos navýšena přibližně z 2 100 na 2 300 Kč. Nová smlouva u konkurence byla sjednána o cca 900 Kč levněji, a to už je při platbě každý rok za několik let poměrně znatelná úspora.

Další možností sjednání povinného ručení jsou internetové společnosti, které nabízí nejlevnější pojištění na trhu i s porovnáním. Je jich hned několik a rozhodně se vyplatí zhlédnout nabídku více společností a vybrat si tu nejvhodnější pro své vozidlo. Při sjednávání však není vhodné hledět pouze na cenu, ale také na počet najetých kilometrů a v jak rizikové oblasti se dotyčný pohybuje. Kdo tedy jezdí častěji, rozhodně by měl zauvažovat nad limity plnění a také nad rozsahem asistenčních služeb. I když si klient vybere o trochu dražší pojistku, přesto lze ušetřit významné finance, pokud se každý o svoje zákonné pojištění na auto zajímá a není mu jedno, kolik zaplatí.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Kolik nás stojí provoz automobilu

» Spořit nebo investovat?

» Zákaznické linky mohou přijít draho

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2023 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt