Finance » Ekonomika » Zrušit zákoník práce? Zatím raději ne

Zrušit zákoník práce? Zatím raději ne

Publikováno: 19. 7. 2011

Předepisuje vztah mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Nařizuje jak má být dlouhá pracovní doba, délku přestávky, vyplácení mzdy, přesčasových příplatků nebo ukončení smluvního vztahu. I když není zákoník práce ideální, je lepší, než kdyby byl zrušen. A to z několika důvodů.

Tím prvním a nejzásadnějším je chování některých podnikatelů, kteří se zákoníkem neřídí již dnes. Jak by to asi vypadalo, kdyby se jím nemusel řídit nikdo. Pochopitelně existují i firmy, které si svých zaměstnanců váží a jsou si vědomi toho, že kvalitní zaměstnanci se nehledají snadno, a tak si ty dobré jistí nejrůznějšími benefity nad rámec zákoníku. Jsou však i tací, kterým není cizí nic, a v jejich ještě horších postupech jim brání pouze zákoník práce.

I tak se poměrně dost často stává, že nejsou propláceny přesčasové příplatky, pravidelně se nedostává pracovní oděv a obuv, nebo jsou pracovníci nuceni pracovat zdarma nad rámec pracovní doby. Dokonce jsou v některých firmách i velké výtky v případě, chce-li si zaměstnanec vzít propustku k lékaři. Ve většině firem si lidé mohou k lékaři zajít a pokud nepřesáhnou únosnou mez strávenou u lékaře, nepřijdou ani o bonus za odpracování plných hodin, který se v mnoha firmách vyplácí jako odměna.

V případě neexistence zákoníku práce by pak však zaměstnanec neměl jistotu stálého zaměstnání a v podstatě by pro něj bylo mnohem těžší získat úvěr na bydlení, protože banka by neměla jistotu alespoň v podobě garance výpovědní lhůty a odstupného, což propuštění sice na straně podnikatele komplikuje, ale bance to dává lepší garanci solventnosti klienta.

S čím lze souhlasit, je vyplácení odstupného podle odpracovaných let. Z pohledu podnikatele je sice pracovník ve výhodě, ale pokud se na to dívá z pohledu zaměstnance, živitele rodiny, je v podstatě tím slabším zaměstnanec. Platba hypotéky, živit děti, a mnoho dalším povinností, v podstatě jde o život z výplaty do výplaty bez možnosti ušetřit si na horší časy. Kdo si zkusil živit rodinu z dělnického platu, ví o čem je řeč. Pakliže by zaměstnavatel získal výhodu zrušení zákoníku práce, mohl by se zaměstnanec stát lehce vydíratelným co se týče výši mzdy a vykonávání práce, kterou nemá v popisu práce, a z největší pravděpodobností by se tak v mnoha firmách i dělo. Řeknete si ať si jde stěžovat. Zkuste to, když nemáte finanční rezervu a podnikatel by vás mohl okamžitě propustit.

Dostane-li se vztah mezi podnikatelem a zaměstnancem do fáze, že se respektují a prakticky jeden bez druhého nemůže existovat, protože zaměstnanec potřebuje práci a pravidelný příjem a zaměstnavatel zase potřebuje dělníky, aby mu vydělali peníze, může se stát zákoník nepotřebný, ale nyní to tak určitě není.

Diskuse k článku (0)


Související obsah

» Pomůže ekonomice zvýšení DPH na 19% ?

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2021 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt