Finance » Ekonomika

Inflace v květnu meziročně vyšší o 3,2 %

Zdražování oproti dubnu 2012 mírně zpomalilo z 3,5 % na květnových 3,2 % meziročně. Nejvíce se na zvyšování inflace podílely ceny potravin a nealkoholických nápojů. Z potravin se pak dle Českého statistického úřadu z konkrétních produktů na meziměsíčním růstu cen projevilo zdražení především ovoce ( + 5,2 %) a zeleniny (+ 6,4 %).

Diskuse k článku (0)


Průmysl mírně roste, stavebnictví klesá

O české výrobky, jenž jsou produkovány v tuzemském průmyslu, je prozatím zájem a průmyslová výroba tak zůstává hlavním tahounem ekonomiky. Průmysl za duben 2012 meziročně vzrostl o 2,2 %. Meziměsíčně došlo k růstu o 0,1 %. Meziročně vzrostla hodnota zakázek o 0,4 %. Růst je však velmi mírný a jeho další vývoj bude záležet především po poptávce po zboží u obchodních partnerů v EU, zvláště pak Německa.

Diskuse k článku (0)


Mzdy rostou rychle pouze vysokoškolákům

Rozevírání nůžek ve finančních příjmech mezi bohatými a chudými je stále více patrný. Nejlépe jsou na tom z hlediska zvyšování mzdy vysokoškolsky vzdělaní lidé. Průměrná mzda se však stává nedostupnou pro více než dvě třetiny zaměstnanců. Dle ČSÚ jsou údaje o zvyšující se průměrné mzdě nevěrohodné, jelikož se zde promítají navýšení pouze určité části vysokopříjmových zaměstnanců, zatímco u dalších profesí dochází dokonce k poklesu finančních příjmů.

Diskuse k článku (0)


Kvalitní potraviny si lze částečně produkovat svépomocí

Zdražování životních nákladů, a zvláště pak potravin, zasáhlo všechny, ovšem nejvíce nízkopříjmové skupiny obyvatel. Vlastními silami mohou řešit svou nepříznivou situaci částečnou produkcí potravin, pakliže vlastní zahradu.

Diskuse k článku (0)


Zaměstnanecké výhody mohou zvýšit zisky firem

Vztah zaměstnavatelů a zaměstnanců je vždy komplikovaný a ne vždy je možné vyhovět oběma stranám ke všeobecné spokojenosti. Co však zaměstnanci oceňují a dokáže to zlepšit jejich pracovní úsilí, jsou tzv. benefity či jinak řečeno zaměstnanecké výhody. Firmy si uvědomují síly těchto výhod a vrací se jim formou lepší prosperity, z čehož bude mít v konečném důsledku profit také samotný zaměstnavatel.

Diskuse k článku (0)


Škrty nejsou to nejhorší, co tento stát brzdí

I když se zdá, že škrty jsou tím nejhorším, co vláda dělá, šetřit je nutné, ať se to někomu líbí či nikoliv. I přes škrty je však jasné, že pokud se státy budou dále zadlužovat, skončí celá civilizace velkým krachem. Je tedy nutné co nejdříve vyrovnat schodky státních rozpočtů. Problémem je, jakým způsobem se tak děje.

Diskuse k článku (0)


Nezaměstnanost v březnu 2012 klesla

Po zimních měsících se nezaměstnanost vlivem začínajících sezónních prací začala snižovat. Zatímco v únoru byla na úrovni 9,2 %, v březnu se snížila na 8,9 %. Ministerstvo práce a sociálních věcí dále informuje, že meziročně míra nezaměstnanosti klesla také o 0,3 %. Jejich počet je nyní 525 180, což je o 16,6 tisíc méně (-3 %). Volná místa vzrostla na 39 906.

Diskuse k článku (0)


Škoda auto v roce 2011 rekordně úspěšná

Automobilka Škoda, jenž patří do koncernu Volkswagen, byla v roce 2011 velmi úspěšná jak v objemu prodeje, tak i finančních zisků. K zákazníkům se dostalo od ledna do prosince 2011 celkem 879 200 automobilů, což je proti roku 2010 o 15,3 % více (762 600 automobilů). Obrat se zvýšil na 10,3 miliard eur, což je o 18,1 % více, než v roce předešlém.

Diskuse k článku (0)


Práce ve stylu MLM a podomního prodeje není pro každého

Chystáte se najít si novou práci a známý vás pozval na prezentaci firmy, která nabízí jakýsi produkt, avšak chce po vás zaplatit vstupní poplatek? Mějte se na pozoru. Pokud se necháte zlákat velkými a snadnými zisky a zaplatíte mnohdy velkou finanční částku jako vstupní poplatek, můžete za pár měsíců splakat nad výdělkem.

Diskuse k článku (16)


Zdanit nebo nezdanit více OSVČ

Když schází peníze v systému, obvykle se hledá viník. Nejinak je tomu v situaci, když se jedná o schodek na důchodovém účtu. Ministr pak hledá způsob, jak kasu naplnit a v tomto případě mají přijít na řadu OSVČ nebo chcete-li řemeslníci, zemědělci, a různí poskytovatelé služeb. Jednoduše to jsou drobní podnikatelé. Nejvíce vadí jejich paušály neboli odečitatelné položky. Zcela nešťastné jsou výroky, že zaměstnanci na ně doplácí, že jsou zvýhodněni a neplatí daně.

Diskuse k článku (0)


12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334 35 3637383940

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2023 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt