Finance » Ekonomika

Itálie přestává mít pod kontrolou svůj dluh

Itálie je jako další stát eurozóny blízko stavu, kdy již nebude schopna dostát svým závazkům ohledně svého zadlužení. Výnosy z dluhopisů vzrostly nad 7 %, což je hranice, při které požádaly o pomoc Řecko, Irsko a Portugalsko.

Diskuse k článku (0)


Boj proti korupci sílí z řad lidí, ne však ze strany politiků

Korupce mají všichni dost. Snižuje již tak podlomené sebevědomí celé společnosti i jednotlivců a ubírá sílu k potřebné práci. Na povrch vyplouvají stále další a další kauzy politiků, kteří jsou ve vládě, jenž prý bojuje proti korupci.

Diskuse k článku (0)


ČNB odhaduje na rok 2012 snížení růstu ekonomiky

Česká národní banka vydala novou prognózu, ve které předpokládá zpomalení růstu české ekonomiky v následujícím roce 2012 na úroveň 1,2 %. Předchozí odhad ze srpna přitom počítal s růstem 2,2 %. Odhad je tak téměř shodný se zprávou vydanou ministerstvem financí, jenž odhaduje ještě větší zpomalení.

Diskuse k článku (0)


Řecko se bouří, lidé nechtějí další úspory

Řecko už poněkolikáté ochromila stávka proti úsporám, jenž mají zadluženému státu pomoci čerpat další půjčku od ostatních evropských států a MMF. I když mnozí Řekové za vzniklou situaci nemohou, mnozí ji naopak přímo zavinili. Typickým případem zadlužené ekonomiky, a nejen řecké, je spotřeba více prostředků, než kolik je v rozpočtu k dispozici.

Diskuse k článku (0)


Daň na nezdravé potraviny – dobrý nápad, ale ne pro Česko

Daň na nezdravé potraviny je zcela jistě dobrý nápad. Podařilo by se přinutit lidi, aby se rozhodli pro zdravé varianty potravin a ovlivnili tak své zdraví. Potíž je v tom, že mnoho lidí by už nemělo na žádné potraviny. Co se může uskutečnit v Dánsku, není možné praktikovat na o několikanásobně méně koupěschopné tuzemské obyvatelstvo.

Diskuse k článku (0)


Škrty už v současné době nejsou řešením

Další pokles ekonomik v Eurozóně už nelze řešit dalšími škrty, řekl v ČT americký ekonom profesor Joseph Stiglitz. To je vidět i na případu České republiky, kde u většiny obyvatel nelze čekat vyšší výdaje ve spotřebě. Případné zvýšení daní povede pouze ke snížení spotřeby a problémy se ještě zhorší.

Diskuse k článku (0)


Manuální práce? Zanedlouho sprosté slovo!

Manuální práce není v kurzu. Nikdo ji nechce dělat a není se čemu divit. Navíc zde působí mediální masáž, která má vliv na mladé lidi, jenž jim vnucuje život celebrit, finančníků a podnikatelů žijící v luxusních rezidencích, obklopených majetkem obrovských hodnot. Dnes a denně vídáme poutavé nabídky na krásná auta, příjemné dovolené, požadavky na krásu a přípravky, které jim k cíli mají pomoci.

Diskuse k článku (0)


Očekávání od reforem? Především odstranit korupci

Po zavádění jednotlivých reforem je stále větší část obyvatelstva rozladěna a propadá stále více skepsi. Valí se na nás reforma důchodová, zdravotní, čekají nás platby u lékaře, v nemocnicích, zvýšení DPH a stagnace platů ve veřejné správě. Navíc ani v podnikatelské sféře se neočekává zvyšování mezd.

Diskuse k článku (0)


Kdo oživí ekonomiku

Ekonomika zpomaluje, shodují se statistiky ze všech koutů světa. Proč tomu tak je, nedokáže říci ani jeden z mnoha dobře placených expertů a analytiků a pouze se předpovídá. Jednoduchými čísly se lze dopracovat následujících zjištění.

Diskuse k článku (0)


Pravda o řemeslu, které nemá vždy zlaté dno

Řemeslníci budou vždy potřební. Jsou řemeslné obory opravdu tak dobře ohodnocené, jak se v posledních obdobích často prezentuje v médiích? Říká se také, že řemeslo má zlaté dno. Do určité míry jsou tato tvrzení pravdivá, ale podívejme se na jistá úskalí. Tak především pravidlo číslo jedna. K řemeslu musí mít člověk vztah. Nemůže ho dělat každý, jak se poměrně často a rádo v kruzích podnikatelů či vedoucích pracovníků tvrdí.

Diskuse k článku (0)


123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536 37 383940

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2023 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt