Finance » Ekonomika

Tržby v maloobchodě za potraviny výrazně klesly

Ekonomiku sráží obrovské dluhy států EU a nedostatek peněz pro oživení spotřeby domácností. Dle informací statistického úřadu se snižují tržby v maloobchodě. Lidé šetří i na základních potřebách, jako jsou potraviny. Paradoxně tak zvýšení DPH, které v pátek 2.9. 2011 schválila sněmovna, nemusí vůbec pomoci při navýšení příjmů do státního rozpočtu.

Diskuse k článku (0)


Zdraví nebo peníze

Říká se, že zdraví je to nejcennější, co máme. Jistě to tak je, nicméně se v poslední době stále více přesvědčujeme o tom, že pokud nemáme peníze, může se zhoršit náš zdravotní stav. Ne sice přímou úměrou, ale vezměme si kupříkladu tak zásadní věc, jako jsou zdravé potraviny, jenž nejsou zrovna nejlevnější záležitostí.

Diskuse k článku (0)


Výše platu - nejste spokojeni? Požádejte o jeho zvýšení

Nelíbí se vám hodnota finanční odměny, kterou dostáváte za vykonanou práci? Máte několik možností, jak to změnit. Nejprve si řekněte dle reálných skutečností, jestli na zvýšení platu máte nárok. To obnáší několik důležitých aspektů. Zjistěte si, jestli na přidání vašeho platu společnost vůbec má. Stav firmy, pro kterou pracujete, lze poznat z jejího hospodaření.

Diskuse k článku (0)


Sběrem hub, plodů a ovoce lze vydělat tisíce korun

Houbařská a ovocnářská sezóna v letních a podzimních měsících vždy láká ke sběru plodů lesa. Že lze i tyto produkty zpeněžit zjistili podnikaví lidé, a tak začali najíždět do lesů a sbírat plody ve velkém. Dle ministerstva zemědělství si vloni sběrem plodů přinesli domů sběrači plody v hodnotě téměř 4,5 miliardy korun.

Diskuse k článku (0)


Kdo že to dělá víc?

Zde je jeden zajímavý příběh z firmy, kde si majitel stěžuje, že pracuje dvanáct hodin denně a dává zaměstnanci najevo, že nedělá nic. I přes dovolenou si nárokoval možnost přerušení dovolené s tím, že stejně nikam nejede, a tak může být zaměstnavateli po ruce. To mu sice zákoník práce umožňuje, nicméně s arogancí, jakou to podnikatel říká, své zaměstnance k vyšším výkonům rozhodně nepřiměje.

Diskuse k článku (0)


Zdražení pro řidiče – zvýší se cena dálničních známek

Ministerstvu dopravy chybí peníze na výstavbu a opravu dálnic a silnic a tak se rozhodlo, že zdraží dálniční známky na 1500 korun. Změnit to může jen navýšení rozpočtu tak, aby byly pokryty výdaje na investice.

Diskuse k článku (0)


Kvůli nízkým mzdám klesá spotřebitelská poptávka

Nízké mzdy a malá spotřebitelská poptávka dělá z České republiky exportní ekonomiku, která je závislá především na poptávce v zahraničí. Vzhledem ke zpomalování ekonomik jako Německo a Francie se to nemusí vyplatit.

Diskuse k článku (0)


Česká ekonomika prozatím roste, Evropa již stagnuje

Ve druhém čtvrtletí 2011, dle předběžných odhadů Českého statistického úřadu, vzrostlo meziročně HDP České republiky o 2,4 procenta. Oproti předchozímu čtvrtletí pak došlo ke zlepšení o 0,2%. Hlavní podíl růstu lze připisovat stále zahraničnímu obchodu. Spotřeba domácností nadále vykazuje negativní efekt.

Diskuse k článku (0)


Minimální mzda může vzrůst až o 500 korun

Tripartita jednala o navýšení minimální mzdy. Odbory požadovaly zvýšení na úroveň 9200 korun. Ministr práce a sociálních věcí však navrhl růst přiměřený ekonomickým možnostem podnikatelů. Ve hře jsou dvě varianty, a to buď 8400 nebo 8500 korun.

Diskuse k článku (0)


Proč má rozpočet schodek

Daňové zatížení je vzhledem k výši platů velké. Ze mzdy platíme daně, zdravotní a sociální pojištění, což jsou v podstatě také daně, ale říkáme jim jednoduše jinak, aby to nevypadalo tak špatně a mohlo se říkat, že daně platíme malé. Po těchto platbách, kdy peníze kolikrát zaregistrujete pouze na papíře, však musíme počítat již s dalším zdaněním, tentokrát spotřeby.

Diskuse k článku (0)


12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637 38 3940

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2023 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt