Finance » Investice

Finanční produkty na spoření a investování a jejich náklady

Spořit a investovat jsou zajímavé činnosti, které by měly vést ke zhodnocení finančních prostředků. Ačkoliv nás o jejich výhodnosti všichni přesvědčují, ne vždy lze na každém produktu vydělat. Když pak připočteme inflaci a spočítáme reálné zhodnocení uložených prostředků, v mnohých případech jsme mírně nad nulou, u dalších produktů jsme rádi, že dostaneme to, co jsme do nich investovali a nakonec jsou zde produkty, které nás připravily o finance, které mnozí z nás tak těžce vydělávají.

Diskuse k článku (0)


Jarní emise státních dluhopisů

Státní dluhopisy z jarní emise roku 2012 bude možné objednat již od 10. května a upisovací období potrvá až do 31. května. V případě rychlého objednání dluhopisů, tak jako tomu bylo v pilotní emisi, může skončit upisovací období i dříve. Z největší pravděpodobností k tomu skutečně dojde, jelikož v listopadu zájem předčil očekávání a dluhopisy byly prodány během týdne.

Diskuse k článku (0)


Emise spořících státních dluhopisů předčila očekávání

Ačkoliv ještě před týdnem všichni čekali, jaký bude zájem o spořící státní dluhopisy a nevědělo se, jestli se budou vydávat další emise, tak nyní lze zcela jistě říci, že projekt se vydařil. K poslednímu dni možného zažádání o dluhopisy ve vybraných pobočkách bank bylo evidováno na 37 662 objednávek v celkové hodnotě 20,9 miliardy korun. Z toho již zájemci uhradili objednávky za 11,7 miliardy korun. Nejnižší investice činila 1000 korun a nejvyšší 300 milionů.

Diskuse k článku (0)


O státní dluhopisy je velký zájem

Plánovaná emise spořících státních dluhopisů, jenž měla být nabízena během celého října 2011, je již vyprodána a ministerstvo financí rozhodlo o ukončení distribuce v pátek 7.10. 2011. Objem 10 miliard už byl překročen a nyní je stav objemu objednávek ve výši přesahující 14 miliard korun.

Diskuse k článku (0)


Investice do vzdělání je nejlepší volba

Investovat lze do nejrůznějších produktů, akcií, dluhopisů, komodit, nemovitostí. Nic však nemá takovou hodnotu, jako investice do vzdělání. Má trvalou hodnotu, nehrozí mu znehodnocení a lze s ním vydělat nemalé peníze, jestliže děláte tu správnou práci a máte k tomu potřebné vědomosti.

Diskuse k článku (0)


Emise státních dluhopisů pro domácnosti již v listopadu

Ministerstvo financí dne 15.9. 2011 upřesnilo informace o chystaném vydání emise spořících státních dluhopisů určených pro domácnosti. Zájemci o investici si je mohou objednávat od 3. října 2011 do 1. listopadu 2011. Na svůj účet je pak dostanou 11. listopadu 2011. K dispozici budou tři druhy dluhopisů. Jednoleté diskontované a pětileté kupónové a reinvestiční. Jednoleté mají mít výnos až dvě procenta, pětileté v posledním roce investice až 6%, což na rozložené období bude činit výnos okolo 3% ročně.

Diskuse k článku (0)


Dobrý investor

Dobrý investor vydělává velké částky. Na burze, akciích, dluhopisech, investicích do komodit či nemovitostí. Hodně lidí si myslí, že není možné takto vydělávat, nicméně opak je pravdou. Bohužel se jen málokomu podaří vydělat takové peníze a zároveň se i nezkušeným investorům stává, že špatnou radou, mnohdy od finančního poradce, který chce pouze rychlou provizi, prodělá své úspory.

Diskuse k článku (0)


Státní dluhopisy pro domácnosti patrně už letos

Hledáte-li možnost investice a zároveň chcete pomoci českému státu, budete mít příležitost, dle ministerstva financí už letos, čili na konci roku 2011, koupit státní dluhopisy určené pro domácnosti.

Diskuse k článku (0)


1 2

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2023 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt