Finance » Spoření

Jak se stát milionářem a být zaměstnanec

Ačkoliv se naspoření milionu ze zaměstnaneckého platu zdá být málo pravděpodobné, možná realizace zde je. Má to však mnoho úskalí a právě tyto překážky znemožňují většině populace cíle dosáhnout. Naneštěstí se musí dotyčný vzdát mnoha věcí a požitků, a právě tyto požadavky jsou pro mnoho lidí neakceptovatelné.

Diskuse k článku (0)


Investujte a spořte dle svých možností

Když dva dělají totéž, nemusí to být totéž. Aneb když bohatý a chudý investují, je v tom velký rozdíl. Zatímco pro chudého je nepředstavitelné dát peníze do akcií, bohatí naopak nepochopí, proč ti druzí využívají výhradně konzervativní produkty a poukazují na finanční negramotnost. V obou případech jde především o nepochopení druhé strany.

Diskuse k článku (0)


Má průměrný český občan šanci naspořit si na důchod?

Vezměme-li v úvahu průměrnou mzdu a fakt, že dvě třetiny lidí na ni nedosáhnou, zdá se, i přes snahu reformních kroků o podporu budoucích penzí, že našetření dostatečné částky na důchod bude pro většinu občanů České republiky pouze zbožným přáním.

Diskuse k článku (0)


Jak ušetřit dva tisíce v roce 2012

Někteří tyto změny již udělali, ale jestliže k nim ještě nepatříte, lže za rok 2012 ušetřit až dva tisíce korun, a někdy i o něco více. První změnou, kterou mnozí stále odkládají, je změna finančního instituce. V případě, že stále platíte vysoké měsíční poplatky a účet používáte minimálně, lze přejít k některé z nových bank, které nabízí vedení účtu zdarma.

Diskuse k článku (0)


Spořivý člověk

Nekupuji nic, co zrovna nepotřebuji, jím základní potraviny. Používání elektrických spotřebičů jsem omezil na minimum. Televizi již nezapínám. Žárovky v lustru jsem vyndal a nechal v něm pouze jednu. Chodím brzo spát, abych nemusel večer svítit.

Diskuse k článku (0)


Dostupné vlastní bydlení usnadní založení rodiny

Pořízení nemovitosti je jednou z nejnákladnějších investic za celý život. Jestliže chcete založit rodinu, je řešení bydlení tím prvním problémem, který řešíte. Pakliže zjistíte, že svým příjmem nejste schopni zabezpečit ani bydlení, velmi mnoho lidí zvažuje, jestli zakládat rodinu. Naneštěstí se tak rozhoduje stále více mladých lidí, a naše populace stárne.

Diskuse k článku (0)


Běžný účet není na spoření

Téměř každý klient banky vlastní běžný účet. Ten je dobrý pro bankovní služby, trvalé i jednorázové příkazy a další bankovní transakce. Jejich výhodou je také ochrana samotných vkladů, kdy se banka dostane do potíží a případně zkrachuje. Tyto vklady jsou pak do výše 100 000 eur pojištěny. Další výhodou je rychlá dostupnost peněz, pokud je ihned potřebujete, ať už v hotovosti, či pomocí internetového bankovnictví.

Diskuse k článku (0)


Stavební spoření už pouze na bydlení

Chystáte si koupit za naspořené peníze ze stavebního spoření auto, dovolenou, elektroniku nebo další spotřební zboží? Ministerstvo financí chce novelou zákona od roku 2013 vázat naspořené peníze se státní podporou pouze na účely pořízení bydlení či bytové potřeby.

Diskuse k článku (0)


Finanční poradce

Známe je všichni a mnoho z nás s nimi má negativní zkušenost. Má vůbec finanční poradce ještě své místo na trhu. Není to zbytečný obor, který jen tahá z důvěřivých lidí peníze, za který inkasuje provize za uzavření smlouvy. Jak poznat, že právě ten konkretní poradce je kvalifikovaný a nechce jen okamžitý zisk z rychle podepsané smlouvy? V dnešní době je velice těžké poznat, jestli to s vámi myslí opravdu dobře. Zvlášť, když spravovat někomu peníze je velmi lukrativní obchod. Pokud se už rozhodnete zkusit služby finančního poradce, měl by splňovat následující kritéria.

Diskuse k článku (0)


1 2

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2023 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt