Finance » Investice

Jarní emise státních dluhopisů 2014

Zájemci o statní dluhopisy si o ně mohou zažádat od pondělí 19. května 2014. Upisovací období je naplánováno do 4. června 2014, přičemž tato lhůta může být zkrácena v případě velkého zájmu. Vydány a připsány na účty budou 12. června 2014.

Diskuse k článku (0)


Vánoční emise dluhopisů 2013

Na podzim v listopadu 2013 vydává popáté ministerstvo financí spořící státní dluhopisy. Upisovací období začíná 4. listopadu a potrvá až do 29. listopadu. Pokud nastane velký zájem, bude prodej ukončen dříve. MF počítá s prodaným objemem 5 – 10 mld. korun. 12. prosince pak budou připsány na účty klientů.

Diskuse k článku (0)


V jarní emisi 2013 uhrazeny dluhopisy za 17,5 mld. korun

Jarní emise spořících státních dluhopisů skončila, podobně jako ty předcházející, pro velký zájem předčasně. Upisovací období začalo 13. května a skončilo 17. května. Dle ministerstva financí byly uhrazeny dluhopisy za 17,5 mld. korun. Již první den jich bylo objednáno za 7,5 mld Kč, v pátek ve 12 hodin pak objednávky dosáhly objemu za 18,5 mld. Kč.

Diskuse k článku (0)


MF vydává 4. emisi spořících dluhopisů

Již po čtvrté mají lidé možnost investovat do spořících státních dluhopisů. Letošní jarní emise bude mít upisovací období od 13. do 31. května. Jak již je zvykem, bude li objem dluhopisů rozprodán dříve, skončí úměrně tomu také upisovací období. Připsány na účty zájemců budou 12. června. Ministerstvo počítá s objemem emise za částku mezi 10 až 20 miliardami korun. Nejmenší možný nákup lze zrealizovat za 1000 korun.

Diskuse k článku (0)


Objednat spořící státní dluhopisy lze pouze do pondělí

O spořící státní dluhopisy je velký zájem. Již během prvního dne jich bylo upsáno za 8,5 mld., třetí den investoři měli objednáno za 17,5 mld. korun a pátý den ve 12 hodin v poledne již za 22,5 miliardy korun. Posledním termínem pro nákup bude v pondělí 12.11. 2012. Ministerstvo financí již před spuštěním vánoční emise informovalo o zkrácení upisovacího období v případě dosažení objednávek za 20 miliard korun.

Diskuse k článku (0)


Vánoční emise dluhopisů se bliží – již od 5. listopadu

Hned několik novinek se chystá v podzimní emisi spořících státních dluhopisů, také označovanou jako vánoční. Kromě již zavedených typů bude nově k dispozici také dluhopis prémiový. Dle Ministerstva financí se budou moci objednat v tzv. upisovacím období od 5. do 30. listopadu 2012. V případě velké poptávky bude emise opět ukončena dříve. Počítá se s velikostí emise nad 10 mld. Maximální výše je dle ministra financí stanovena na částku okolo 20 mld. korun.

Diskuse k článku (0)


Jak se bránit před inflací

Zdražování služeb a zboží má kromě zvyšujících nákladů na život i další negativum. Tím je znehodnocování úspor. Pokud se inflace pohybovala na úrovni okolo jednoho procenta, stačilo využít spořícího účtu a zhodnocení ji mírně převýšilo případně alespoň kopírovalo. Pakliže se však přehoupla přes tři procenta, není toto zhodnocení již dostatečné.

Diskuse k článku (0)


Prosincová emise státních dluhopisů také jako dárek

Plánovanou třetí emisi spořících státních dluhopisů pro domácnosti a fyzické osoby bude provázet novinka, kdy bude možné darovat je ve formě dárkového certifikátu. Oznámilo to Ministerstvo financí. Plánuje vydat dva typy certifikátů. Prvním je dárkový, který obdrží obdarovaný od vlastníka a druhý je určen pro samotné vlastníky dluhopisů, kteří je přímo koupí a chtějí mít v ruce grafický doklad o jejich držení.

Diskuse k článku (0)


Upisovací období jarní emise státních dluhopisů končí

Poslední květnový den končí možnost objednání spořících státních dluhopisů v jarní emisi. Investoři si dle ministerstva financí koupili dluhopisy za více než 15 miliard korun a peníze za ně musí být převedeny nejpozději do 7. června.

Diskuse k článku (0)


Diverzifikace úspor a investic

Spoření není až tak jednoduché, jak se zdá. Někomu dělá větší problémy než jiným a mnozí nedokáží ušetřit ani korunu. Základním pravidlem je vždy úspory diverzifikovat čili rozdělit na jednotlivé části, aby byly na sobě nezávislé a v případě problémů s jednou částí úspor máme k dispozici další části, které nejsou problémy zasaženy.

Diskuse k článku (0)


1 2

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2023 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt