Finance » Spoření

Změna pojišťovny u povinného ručení

Povinné ručení v poslední době zdražuje a nejvíce to pociťují lidé, kteří jsou dlouhodobými klienty pojišťoven. Ačkoliv by se měly pojišťovny o své stálé klienty starat co nejlépe, u povinného ručení to je přesně naopak. Kdo totiž své zákonné pojištění u auta nemění, ten zpravidla platí nejvíce, a to i za předpokladu, že má plný bonus za bezeškodní provoz. V mnoha případech nepomáhá ani navštívení pobočky, protože pracovníci na přepážce nemají moc možností, jak cenu dostatečně snížit a upřímně řečeno k tomu často nemají ani důvod.

Diskuse k článku (0)


Spořit nebo investovat?

Při nízkých úrokových sazbách se mnoho lidí rozhoduje, zdali investovat nebo spořit. Zatímco investování může být výnosnější, spoření je nejbezpečnější způsob k uložení peněz v bance. Jestliže nám někdo nabízí investování, jde většinou o vložení financí do podílových fondů prostřednictvím banky. U spoření se nejčastěji jedná o spořící účet bez poplatků a omezení výběru peněz.

Diskuse k článku (1)


Ušetřit lze i u povinného ručení

Sjednání povinného ručení u automobilů nebo motocyklů je pro každého vlastníka povinné. Pokud tak neučiní, může v případě zavinění dopravní nehody zaplatit veškeré škody, které způsobil. A to mohou být třeba i miliony korun. Přesto nemá povinné ručení sjednáno mnoho řidičů. Pokud ale máme tuto povinnou pojistku sjednanou, vůbec to neznamená, že bychom nemohli nějaké peníze ušetřit.

Diskuse k článku (0)


Úroky na spořících účtech klesají

Drobní střadatelé vydělávají na spořících účtech méně. Banky totiž nadále snižují úroky. Již tak malé výnosy ještě poklesnou a navíc se musí zdanit. Stále je ale výhodnější mít peníze na spořícím účtu než na běžném, kde klienti nedostanou nic. Také se vyplatí mít běžný účet u banky, která si neúčtuje poplatky, protože poplatky by prakticky snížily výnos na nulu nebo bychom byli v mínusu.

Diskuse k článku (0)


Za první půlrok vstoupilo do 2. pilíře 74 573 lidí

Zájem o vstup do systému umožňující spoření na důchod v tzv. 2. pilíři se v červnu opět zvýšil a od počátku roku tak penzijní společnosti hlásí 74 573 klientů. Za červen bylo uzavřeno 27 181 smluv (předběžný počet, přesný počet bude dle asociace penzijních fondů znám v polovině července), což bylo od počátku roku nejvíce. I přes tento nárůst je však výsledek za prvních šest měsíců velkým zklamáním, protože se předpokládalo až půl milionu klientů, kteří do systému vstoupí.

Diskuse k článku (0)


Zájem o 2. pilíř se za květen zvýšil

Od počátku roku, kdy byla spuštěna důchodová reforma, vstoupilo do konce května do 2. pilíře celkem 47 392 lidí, o čemž informují penzijní společnosti nabízející spoření ve druhém pilíři. I když jde za poslední měsíc o nejvyšší nárůst klientů, penzijní společnosti očekávaly až 500 tis. klientů do konce června.

Diskuse k článku (0)


Spoření na důchod ve druhém pilíři moc lidi netáhne

Ani za březen se významně nezvýšil počet osob, které si budou spořit na důchod ve druhém pilíři. Penzijní společnosti přitom očekávaly, že do konce června letošního roku budou mít minimálně půl milionu klientů. Skutečnost je však taková, že smlouvu mělo na konci března podepsanou pouze 22 375 lidí, o čemž informovala asociace penzijních fondů.

Diskuse k článku (0)


Úroky na spořících účtech - leden 2013

Zhodnocení peněz zajímá každého střadatele. Současná situace na začátku roku 2013 však pro drobné střadatele není příznivá. ČNB totiž nyní drží úrokové sazby na nejnižší historické hodnotě a to se promítá i do úročení spořících účtů. Za rok tak banky nejčastěji poskytují míru zhodnocení od 1 do 2 %. Pakliže chce někdo vyšší výnos, musí se porozhlédnout po rizikovější investici, což může znamenat větší zisk, ale i ztrátu.

Diskuse k článku (0)


Příjmy a výdaje domácnosti

Hospodaření s osobními financemi je velmi důležité, aby člověk věděl co si může dovolit a naopak které věci jsou nad jeho možnosti. Umožní to naplánovat si i možnosti při výpadku příjmu z důvodu ztráty zaměstnání, nemoci a dalších nenadálých situací. O to horší, a snad i nepochopitelné, je chování některých lidí, kteří ani nevědí, jaké jsou jejich výdaje a příjmy a vedou svojí domácnost nahodile. Mnohdy tak někteří lidé balancují nad dluhovou pastí, aniž by o tomto nebezpečí věděli.

Diskuse k článku (0)


Penzijní připojištění a reforma

Spořit si na důchod začíná být nutností především vlivem nepříznivého stavu veřejných financí a stárnutím obyvatelstva. Produktu určených k zajištění v penzi využívá stále více firem a tento benefit jich poskytuje více než 70 procent. V budoucnu se volba zaměstnavatele bude řídit i z pohledu poskytnutí tohoto benefitu a také jeho výše.I když má penzijní připojištění své nesporné výhody, není vhodné ve své strategii spoření na důchod spoléhat pouze na něj. Takové rozhodnutí má hned několik důvodů. Tím nejzásadnějším je zhoršená manipulace s financemi.

Diskuse k článku (0)


1 2

Rubriky

» Aktuality

» Bankovnictví

» Ekonomika

» Spoření

» Investice


Copyright © 2010 - 2023 Finance - Celkově.cz - Licence ČSÚ - Podmínky užívání - Kontakt